"W jakim kierunku podąża rynek reklam wideo?"

Youtube zyskuje coraz większą popularność wśród reklamodawców. Coraz więcej firm i agencji decyduje się na to, by to Youtube był wręcz jedynym kanałem reklamowym dla przeprowadzanej kampanii. Kosztem reklamy telewizyjnej czy outdoorowej budowana jest kampania internetowa na Youtube o możliwie szerokim zasięgu.

Urządzenia elektroniczne są w obecnych czasach podstawą sprawnego funkcjonowania nowoczesnego społeczeństwa.

Szerokiemu rozpowszechnieniu urządzeń elektronicznych, oprócz niedużych cen komponentów, sprzyjają współczesne technologie montażu, które sprawiają, że urządzenia są trwałe, niezawodne i jeśli potrzeba, niewielkich rozmiarów.

Obecnie najczęściej spotykaną technologią montażu jest montaż powierzchniowy (SMT - Surface Mount Technology). Montaż elektroniki tą metodą jest niemal całkowicie zautomatyzowany, a elementy są lutowane po obydwu stronach obwodu drukowanego.

Montaż SMT umożliwia znaczną miniaturyzację urządzenia, co najprościej zaobserwować w przypadku smartfonów, będących niewielkimi, ale dość wydajnymi mikrokomputerami. Jest to główna zaleta tej technologii montażu. Kolejne zalety to: znaczna oszczędność materiałów, brak konieczności wykonywania otworów w płytce drukowanej i umożliwienie pracy urządzenia ze znacznymi częstotliwościami.

Tam, gdzie montaż powierzchniowy nie wystarcza, stosuje się montaż przewlekany (THT - Through-Hole Technology). W obecnych czasach stosuje się go głównie do elementów bardziej obciążonych (zarówno elektrycznie, jak i mechanicznie), często o znacznych gabarytach. W tej technologii montażu końcówki elementów elektronicznych przewlekane są przez otwory w elemencie bazowym i lutowane do punktów lutowniczych po przeciwnej stronie płytki. Tą metodą montowane są kondensatory na płytach głównych, transformatorki, czy gniazda audio.

Produkcja elektroniki w technologii montażu przewlekanego jest dość kłopotliwa ze względu na konieczność wykonywania otworów w obwodzie drukowanym. Zaletą tej technologii montażu jest trwałość osadzenia elementów, gdyż ich końcówki "trzymane" są nie tylko przez lutowie, ale i brzegi otworu. Cięższe elementy przytwierdza się do płytki dodatkową warstwą kleju.

Źródło: Eprom Lublin

Galeria zdjęć:

marketing

pr

public relations